Sme výhradný predajca produktov spoločnosti MIDEA, svetového výrobcu klimatizačných zariadení.

Ako si vybrať klimatizáciu

V prípade, že nemáte žiadne skúsenosti s klimatizáciou ako používateľ, odporúčame Vám sa pred kúpou poradiť s odborníkom. Preto nás neváhajte kontaktovať na čísle 0907 927 728 alebo mailom info@mideaslovakia.sk

Pri výbere klimatizácie si najskôr musíte odpovedať na niekoľko zásadných otázok.

 1. Koľko miestností chcete klimatizovať a aký je objem každej miestnosti. Ak neviete objem tak m2
 2. Na ktoré svetové strany sú orientované miestnosti, aká je veľkosť a kvalita okien a izolácie. Máte skúsenosť z predchádzajúceho obdobia? Aké teploty ste namerali?
 3. Aké spotrebiče a koľko ľudí sa v miestnostiach bude nachádzať?
 4. Ktoré funkcie klimatizácie sú pre Vás najdôležitejšie? Filter, senzor pohybu, samočistenie, ionizátor, nastavovanie lamiel, wifi, ovládací panel na stene, jemné rozptýlenie vzduchu namiesto nepríjemného fúkania....?

AKO VÝKONNÚ KLIMATIZÁCIU POTREBUJEM?

Stanoviť správny výkon klimatizácie je základným predpokladom pre dosiahnutie požadovaného chladiaceho alebo vykurovacieho efektu. Najhorší prípad je samozrejme poddimenzovanie výkonu klimatizácie. Klimatizáciu budete mať pustenú na maximálny výkon čo zapríčiní vysokú spotrebu energie a aj tak nedosiahnete požadovaný efekt. Prvé tri otázky sú preto zásadné pre stanovenie správneho výkonu klimatizáciu pre každú izbu v ktorej sa bude nachádzať vnútorná klimatizačná jednotka.

VONKAJŠIA + VNÚTORNÁ JEDNOTKA (SPLIT) ALEBO MULTISPLIT?

V prípade ak chcete klimatizovať jednu izbu, potrebujete klasický SPLIT, teda jednu vonkajšiu a jednu vnútornú klimatizačnú jednotku. Ak však chcete vychladiť viac miestností potrebujete MULTISPLIT na ktorý viete napojiť až 5 vnútorných jednotiek. (píšeme o malých riešeniach pre domácnosti a menšie kancelárske priestory) Každá vnútorná jednotka môže mať samostatné, ale centrálne ovládanie a rozdielny výkon podľa potreby.

AKÉ FUNKCIE MÁ KLIMATIZÁCIA

Dnes už ani klimatizácie nezaostávajú a prispôsobili sa modernej technickej dobe. S klimatizáciou môžete pohodlne chladiť a kúriť, niektoré dokážu sledovať váš pohyb a nakloniť lamely tak, aby na vás neprúdil vzduch a samozrejme väčšinu klimatizácií už dnes dokážete ovládať na diaľku cez wifi. Vybrali sme však niekoľko dôležitých funkcií:

 • INVERTNÁ TECHNOLÓGIA

Technológia ktorá šetrí energiu a zvyšuje komfort používania klimatizácie. Táto technológia umožňuje plynulo meniť výkon klimatizácie v rozpätí 20 až 100% bez potreby vypínania a zapínania kompresoru. Rýchlo tak miestnosť vychladíte alebo vykúrite a v automatickom režime už budete iba udržiavať požadovanú teplotu. Väčšina klimatizácii už využíva invertnú technológiu.

 • REŽIM SAMOČISTENIE

Základné samočistenie zvládne aj sama klimatizácia. V rámci tejto funkcie je dôležité najmä odvlhčenie vnútornej jednotky čo bráni vzniku plesní.  Odporúčame však dva krát ročne vykonať aj profylaxiu naším technikom, ktorý okrem vyčistenia skontroluje aj funkčnosť klimatizácie a tlak.

 • TICHÝ ALEBO NOČNÝ REŽIM

Celkovo by ste pri výbere klimatizácie mali zvážiť aj jej hlučnosť. Niektoré klimatizačné jednotky dokážu vytvoriť akustický hluk až na úrovni 60 db. Klimatizácie Midea pre domácnosti sú na úrovni 24 až 39 db v závislosti od nastaveného výkonu. Tichý režim odporúčame pre klimatizácie umiestnené v spálni. Užijete si tak ničím nerušený spánok v požadovanej teplote.

 • ONLINE OVLÁDANIE CEZ APLIKÁCIU – WIFI MODUL

Ovládanie cez wifi alebo na diaľku pomocou aplikácie výrazne zvyšuje používateľský komfort klimatizácie. V aplikácie na telefóne alebo tablete si kdekoľvek pozriete aktuálnu teplotu a klimatizáciu môžete samozrejme aj ovládať prípadne nastavovať rôzne programy. Napríklad zapnúť alebo vypnúť klimatizáciu pri určitej teplote.

 • KVALITNÝ FILTER

Filter je povinnosť najmä pre alergikov. V klimatizácii Midea mission II je použitý kvalitný plazmový filter, ktorý minimalizuje prachové častice, baktérie a rôzne nečistoty ktoré sa nachádzajú v ovzduší.

 • SMER PRÚDENIA VZDUCHU

Pri základných klimatizáciách viete prúdenie vzduchu ovládať horizontálne a vertikálne. Pre zvýšenie komfortu môžete zvoliť funkciu takzvaného 3D prúdenia vzduchu, ktorý zaručí prúdenie vzduchu do všetkých častí miestnosti, nie len jedným smerom. Pre najnáročnejších je tu funkcia, ktorá rozpozná keď idete okolo klimatizácie a automatický odkloní prúdenie vzduchu.

NIE JE TO LEN O KLIMATIZÁCII, VÝKONE ALEBO FUNKCIONALITE

Pre dosiahnutie maximálneho komfortu a efektivity potrebujete ešte dve veci. Kvalitný návrh rozmiestnenia vnútorných a vonkajších jednotiek a samozrejme aj prepojovacie trasy a samotnú montáž klimatizácie. Ak klimatizáciu umiestnite na nesprávne miesto, dokáže to veľmi znepríjemniť život. Predstavte si, že si klimatizáciu umiestnite priamo nad gauč a klimatizácia na vás bude fúkať studený vzduch pri pozeraní TV. Ak klimatizáciu namontujete nesprávne alebo nekvalitne, tak buď nebude fungovať alebo nebude fungovať správne, prípadne sa skôr či neskôr pokazí. Nepodceňujte výber kvalitnej montážnej spoločnosti, môže vám to ušetriť veľa starostí alebo peňazí. Najvhodnejšie riešenie je kúpiť klimatizáciu priamo od autorizovaného predajcu ako sme my a zároveň si klimatizáciu od nás nechať aj namontovať. Získate tak záruku profesionálnej práce a bezproblémového záručného alebo pozáručného servisu.

MONO SPLIT KLIMATIZÁCIE

Mono split klimatizácia sa skladajú z jednej vnútornej a jednej vonkajšej jednotky. Veľmi dôležitá vlastnosť, ktorú potrebujete zohľadniť pri výbere klimatizácie je, či chcete klimatizáciou len chladiť, alebo aj kúriť. Ak chcete aj kúriť, odporúčame vám vybrať model klimatizácia s vyhrievanou vaničkou na kondenzátu a ideálne aj kompresora.  Tieto klimatizácia sa skladajú z jednej vnútornej a jednej vonkajšej  jednotky.

Následne si zvolíte výkon klimatizácie, vo väčšine prípadov od 2,6 kW do 7,1 kW podľa veľkosti miestnosti. 7,1kW klimatizáciou dokážete vychladiť miestnosť o rozmere cca 50-60 m2

Ak ste si zvolili výkon klimatizácie, je potrebné zamyslieť na nad funkcionalitou a samozrejme aj spotrebou danej klimatizácie. Ak vám vadí studený vzduch prúdiaci z klimatizácie, viete si zvoliť napr. Midea Breezeless +. TwinFlap technológia pre neexistujúci mrazivý prúd vzduchu. Pocit jemnosti prúdenia vzduchu reguluje vonkajšia a vnútorná lamela, ktoré rozptýlia prúdenie studeného vzduchu. Vďaka tvaru "S" bočné prúdenie vzduchu umožňuje, aby zariadenie fúkalo chladný alebo teplý vzduch nielen dopredu, ale aj z oboch bočných strán.

Následne máte na výber množstvo funkcií, filtrov, ionizátorov, wifi... ktoré môže obsahovať vaša klimatizácia. Každá séria klimatizácii je iná a je dobré si to porovnať, alebo poradiť sa s profesionálom.


Hlavné výhody

 • nízka hlučnosť
 • vysoký výkon
 • vnútorná jednotka môže byť nainštalovaná prakticky kdekoľvek v miestnosti a nevyžaduje toľko miesta ako mobilný klimatizácie
 • ponúka mnoho funkcií napr. vrátane vykurovania či ovládania klimatizácie vzdialene z chytrého telefónu
 • filtre pre zachytávanie prachu, baktérií, vírusov a ďalších škodlivých látok

MULTI SPLIT KLIMATIZÁCIE

Pri muti split klimatizáciách je na vonkajšiu jednotku napojených hneď niekoľko vnútorných jednotiek, ktoré môžu byť rozmiestnené do niekoľkých miestností. Tieto klimatizácie využijete vo veľkých bytoch, rodinných domoch či firemných budovách. Jednotlivé vnútorné jednotky tak môžete nastavovať individuálne, musia však pracovať v rovnakom režime – chladenie alebo kúrenie.

Hlavné výhody

 • Rovnaké ako pri mono splitových klimatizáciách +
 • K jednej vonkajšej jednotke je možné napojenie cca 3-5 vnútorných jednotiek
 • Každá vnútorná jednotka pracuje nezávisle od ostatných a umožňuje tak individuálne nastavenie teploty
 • Vnútorné jednotky môžu byť dokupované a inštalované postupne

Pri výbere klimatizácie Vám odporúčame využiť naše bezplatné telefonické poradenstvo. Naši pracovníci sú skúsení a pomôžu vám vybrať tu správnu klimatizáciu pre vás. V prípade náročnejších projektov či multisplit klimatizácií je potrebná obhliadka priamo na mieste alebo video obhliadka formou video hovoru. Viac na telefónnom čísle 0907 927 728.